كدخبر: 1562 تاريخ : 7 ژانویه 2021 - 18:34
بررسی سفر یک روزه استاندار محترم به شهرستان کبودراهنگ

از سفر استاندار محترم به شهرستان کبودراهنگ تشکر می کنیم اما آیا واقعا شهرستان طلسم شده است؟

استاندار محترم سفر یک روزه ای به شهرستان کبودراهنگ داشتند و جلسه کمیته برنامه ریزی با حضور ایشان و مدیران کل تشکیل شد ، ایشان با روی باز با مردمی که مشکل زمین شهری دارند برخورد کردند و به سخنانشان گوش فرا دادند ، از مسئولان استانی درباره وضعبت پروژه ها و مشکلات توضیح خواستند، سه میلیارد تتمه اعتبار اختصاص دادند ، همه اینها قابل تشکر است اما سئوال این است که آیا شهرستان ما طلسم شده است ؟ چرا خبری از پروژه های سه هزار میلیاردی و هزار میلیاردی و 100 میلیاردی نیست و برای 215پروژه 29 میلیارد تومان اختصاص داده شده است؟

بالاخره بعد از چند بار لغو سفر جناب آقای شاهرخی استاندار محترم؛ ایشان در تاریخ هفدهم دیماه به همراه تعدادی از مدیران کل در شهرکبودراهنگ حضور پیدا کردند و جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با حضور ایشان برگزار شد. در این زمینه گفتنی های بسیاری هست که به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:
۱- نفس حضور عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان در شهرستان کبودرآهنگ و شنیدن مشکلات شهرستان از زبان فرماندار و بقیه مسئولان و مردم اقدامی ارزشمند است اگرچه تا جایی که اطلاع داریم از مسئولان شهرستان فقط فرماندار محترم سخن گفتند و برخی دعوت نشده بودند یا اجازه داده نشد که مشکلات حوزه کاری خود را بیان کنند.
۲-از فرماندار محترم تشکر می کنیم که درچندمورد بویژه بحث وضعیت راهها و مدارس با صراحت اصل مشکل و اهمیت آن را برای استاندار ومدیران کل بیان کردند.
۳-از امام جمعه محترم تشکر می کنیم که دو پیشنهاد کاربردی برای حل برخی از مشکلات مردم (تغییرکاربری برخی اراضی وحمایت از سرمایه گذار) را مطرح نمودند.
۴- از استاندار محترم تشکر می کنیم که درحضور مردم معترضی حاضر شدند که مدتهاست درگیر مشکل اوقاف وزمین شهری هستند و به سخنان پیرمردی که بعد از سالها عمرپربرکت اکنون مجبور شده درسرمای زمستان از استاندار استمداد کند گوش کردند ودستوراتی دادند ؛ امیدواریم که شاهد اقدام عملی استاندارمحترم برای حل مشکل زمین شهری و اوقاف در شهرستان باشیم و اما بعد:
✳️ اگر جناب استاندار محترم ناراحت نمی شوند عرض می کنم که بنده بطور کامل فایل صوتی جلسه را نه یکبار بلکه چند بار گوش کردم اما نمی دانم چرا احساس می کردم که مطالبی که فرماندار محترم از مشکلات شهرستان مطرح می کردند واکنش استاندار طوری بود که انگار برای اولین بار است این مشکلات به گوش ایشان می رسد !! درحالی که قطعا فرماندار محترم بارها وبارها طی سالیان گذشته این مشکلات را رسما به استانداری منعکس کرده اند احتمالا برداشت بنده اشتباه بوده است.
✳️ استاندار محترم و آقای صیدایی رییس محترم مدیریت و برنامه ریزی استان در جلسه گفتند که باتوجه به ظرفیتهای شهرستان کبودرآهنگ نگاهشان به کبودرآهنگ ویژه است اما جسارتا نتیجه جلسه کمیته برنامه ریزی این بود:

 • قول سه میلیارد تومان تتمه اعتبار به شهرستان که یک میلیارد تومان آن برای شهرداری بود که چهار ماه است حقوق کارکنان و کارگرانش پرداخت نشده است. قرار است بادو میلیارد تومان کدام مشکل از مشکلات پیچیده شهرستان حل شود؟اگرچه از این بابت هم سپاسگزاریم .
  ✳️ توضیحات مدیرکل محترم راه و شهرسازی و راهداری در خصوص راه خلعت اباد و راه کبودراهنگ به گل تپه و بهار به غار علیصدر قانع کننده نبود. در حالی بحث قرارگرفتن راه خلعت اباد در پروژه کبودرآهنگ به قیدار مطرح شد که این موضوع سالهاست در مکاتبات مسئولان با وزارت راه مطرح شده وحتی دستوراتی هم صادر شده است و دراین زمینه درجلسه؛ تصمیم خاصی اتخاذ نشدالبته استاندارمحترم قول دادند پیگیری کنند.
  ✳️ درحالی قول چهاربانده شدن راه غار از طریق جذب سرمایه گذار مطرح شدکه سال ۹۵استاندار وقت به خود بنده دردفترشان گفتند اعتبار لازم برای چهار بانده شدن اخذ شده و بزودی اجرایی خواهد شد و اکنون پنج سال از آن زمان کذشته است.
  ✳️ استاندارمحترم و رییس مدیریت وبرنامه ریزی استان از تلاش برای جذب سرمایه گذار در قالب ماده ۵۶ سخن گفتند اما دقیقا درهمین روز و همزمان با سفر استاندارمحترم پیج ایشان در اینستاگرام از تصویب قطعی ۳۳۰میلیارد تومان در همین قالب (ماده ۵۶) برای ساخت سد در نهاوند پرده برداشت!!
  ✳️ مسئولان محترم ارتباطات خیلی با آرامش اعلام می کنند که فقط ۲۵ روستا در شهرستان اینترنت ندارند درحالی که این تعداد روستا در واقع یک پنجم کل روستاهای شهرستان کبودرآهنگ است اگرچه آمارما بیش از ۲۵ روستا را نشان می دهد‌آن هم درشرایطی که به دلیل کرونا دانش آموزان و دانشجویان مجبورند از طریق اینترنت درس بخوانند.استاندارقول دادندازوزیر پیگیری کنند
  ✳️ مدیرکل محترم میراث فرهنگی استان غار علیصدر را اولویت راهبردی خود معرفی کردند و گفتند که مطالعات مربوط به غار به اتمام رسیده و به شرکت سیاحتی ابلاغ شده است .جسارتا ایشان توضیح دهند جایگاه اداره کل میراث فرهنگی در موضوع غار علیصدر کجاست ؟ایا غار مستقیما زیر نظر این وزارت است یا صرفا سهامدار شرکت هستند؟ این که گفتند ابلاغ شده معنایش از بالا به پایین است لذا بد نیست دراین زمینه توضیح دهند.
 • ✳️ در جلسه کمیته برنامه ریزی گفته شد که فقط سه نفر متقاضی مسکن ملی در شهرستان شده اند اما نگفتند که معنایش این نیست که در شهرستان مردم مسکن نیاز ندارند بلکه علتش این است که مردم آن قدر محروم هستند که نمی توانند اورده اولیه ۴۰ میلیون تومان و اورده ثانویه ۵۰میلیون را تامین کنند درحالی که با ده میلیون تومان صاحب مسکن مهر شدند.
 • ✳️ در جلسه کمیته برنامه ریزی گفته شد که ۲۱۵پروژه در شهرستان هست با ۲۹میلیارد تومان معنایش این است که ۱۳۴میلیون تومان بطور متوسط قراراست برای هرپروژه هزینه شود اما سئوال این است چرا خبری از پروژه های بزرگ نیست؟ تعریف دوستان از پروژه چیست؟اعتبارات ۳۰۰۰ میلیاردی برای سه پروژه در ملایر کجا و اعتبار ۲۹ میلیاردی برای ۲۱۵ پروژه کجا؟
 • با همه موارد فوق از استاندار محترم بخاطر سفر به شهرستان تشکر می کنیم وامیدواریم وعده هایی که داده شد محقق شود بویژه خرید ونصب سی تی اسکن؛ حل مشکلات راهها؛مشکلات ارتباطی واینترنت روستاها و غیره.
 • توسلی مدیر مسئول نشریه سیاسی اجتماعی چشم انداز آینده و صدای کورنگ
 • هیجدهم دیماه نودونه

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

صدای کورنگ
آخرین اخبار