كدخبر: 3307 تاريخ : 24 ژانویه 2024 - 11:20

دومین جشنواره شبهای موسیقی هگمتانه در شهر بهار برگزار شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار گفت: اهمیت فرهنگ موسیقی اصیل ایرانی باید حفظ شود و نسل فعلی و آینده با موسیقی سنتی و سازگار با فرهنگ و رسوم ایرانی آشنا شود.

دومین جشنواره شبهای موسیقی هگمتانه در شهر بهار برگزار شد

به گزارش خبرگزاری صدای کورنگ ؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهار گفت: همزمان با آغاز دومین جشنواره «شب‌های موسیقی هگمتانه»، گروه سارنگ به سرپرستی حسین رضا زارعی از شهرستان بهار، گروه عاشقی به سرپرستی جواد حسین قلی پور و گروه هنرهمدان به سرپرستی فردین قاسمی برای شهروندان به اجرای موسیقی پرداختند.

سید حسین حسینی با بیان اینکه این برنامه با حضوردکتر فیض الهی فرماندارشهرستان بهار، هادی فیض منش معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، آقا محمدی رئیس انمن موسیقی استان و جمعی از مسئولین و مردم فرهنگ دوست شهرستان بهاربرگزارگردید و مورد استقبال پرشورحاضرین قرارگرفت اظهارداشت: درهمین راستا کارگاه آشنایی با ردیف های موسیقی ایرانی توسط مهدی پاک ‌نیا در محل مجتمع فرهنگی، هنری اداره ارشاد بهار تدریس گردید.

وی اظهار داشت: در پایان این مراسم نیز دو تن از اساتید موسیقی شهرستان (استاد مهدی پاک‌نیا و استاد جواد حسین قلی پور) مورد تجلیل قرار گرفتند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار با یادآوری اهمیت ترویج و نشر فرهنگ موسیقی گفت: اهمیت فرهنگ موسیقی اصیل ایرانی باید حفظ شود و نسل فعلی و آینده با موسیقی سنتی و سازگار با فرهنگ و رسوم ایرانی آشنا شود.

دومین جشنواره شبهای موسیقی هگمتانه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و انجمن موسیقی استان از ۲۹ دی ماه تا ۵ بهمن ۱۴۰۲ در همه شهرستان های استان همدان برگزار می گردد.

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار