كدخبر: 128 تاريخ : 17 ژانویه 2018 - 09:00
المیادین فاش کرد؛

برگزاری نشست پنج‌جانبه در واشنگتن درباره اصلاحات قانون اساسی سوریه

یک منبع اروپایی نشست پنج‌جانبه آمریکا، انگلیس، فرانسه، عربستان و اردن را که روز جمعه گذشته در واشنگتن حول محور سوریه برگزار شد، فاش کرد

برگزاری نشست پنج‌جانبه در واشنگتن درباره اصلاحات قانون اساسی سوریه

این منبع اروپایی به المیادین فاش کرد، نشست جدیدی درباره موضوعات این نشست ظرف روزهای آینده بدون مشارکت مخالفان سوریه برگزار می‌شود.

این منبع که یک مسؤول در وزارت خارجه یک کشور اروپایی است به المیادین گفت: این نشست پنج‌جانبه درباره پرونده سورویه در واشنگتن برگزار شد.

این منبع اروپایی افزود، در این نشست نمایندگانی از آمریکا، انگلیس، فرانسه، عربستان و اردن حضور داشتند.

به گفته این منبع، هدف از نشست تدوین پیش‌نویس اصلاحات قانون اساسی و احیای موسسات و نهادهای قانونی سوریه بود که پیش‌نویس اصلاحات در صورت نهایی شدن تقدیم طرف روس می‌شود.

به گفته این منبع، هیچ شخصیت مخالف سوری در این نشست پنج‌جانبه حضور نداشت و قرار است نشست جدیدی درباره همین موضوع باز هم بدون مشارکت مخالفان برگزار شود.

روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط نیز روز سه‌شنبه نوشته بود، وزرای خارجه پنج کشور غربی و منطقه‌ای گردهم می‌آیند تا سندی را تصویب کنند که معاونان و جانشینان این وزرا جمعه گذشته در واشنگتن تهیه کرده بودند و شامل اصول حل سیاسی بحران سوریه است.

گوترش خواهان آغاز مذاکرات ژنو بدون پیش‌شرط

در این راستا آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل عصر سه‌شنبه گفت: همه طرف‌ها باید بدون پیش‌شرط پای میزی مذاکره درباره سوریه بیایند و باید مسائل به طور جدی بررسی شود.

وی افزود:‌ نباید هیچ موضوعی در مذاکرات از جمله دولت انتقالی در سوریه از قلم بیفتد.

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار