كدخبر: 415 تاريخ : 20 ژوئن 2018 - 16:30

دور پنجم گفتگوهای سیاسی ایران وفرانسه

نجمین دور گفتگوهای سیاسی ایران وفرانسه امروز سی ام خرداد در تهران با حضور دکتر عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه و دبیرکل وزارت خارجه فرانسه و هیات همراه برگزار شد.

دور پنجم گفتگوهای سیاسی ایران وفرانسه

در چارچوب رایزنی های مستمر سیاسی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه، پنجمین دور گفتگوهای سیاسی دوجانبه به ریاست سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه و مونتاین دبیرکل وزرت اروپا و امور خارجه جمهوری فرانسه صبح امروز چهارشنبه در تهران برگزار شد.

در این نشست طرفین بر حفظ برجام و لزوم پایبندی تمام طرف ها به اجرای کامل آن و همچنین گسترش و تحکیم روابط دو جانبه تاکید کردند.

دو طرف در این دور از گفتگوهای سیاسی ضمن تبادل نظر پیرامون تحولات منطقه ای و بین المللی، آخرین وضعیت منازعات و بحران های موجود را مورد بررسی قرار داده و بر لزوم تسریع در روند حل سیاسی بحران ها از جمله جنگ در یمن تاکید کردند. مبارزه با گروه های تکفیری – تروریستی یکی از دیگر از موضوعات مورد گفتگو بود.

در ادامه مباحث، آقای عراقچی نسبت به استمرار حضور منافقین و فعالیت آنان در خاک فرانسه اعتراض کرده و خواستار مانعت از اقدامات این گروه تروریستی در فرانسه شد. طرف فرانسوی تاکید داشت که فرانسه با هوشیاری کامل بر فعالیت کلیه گروه هایی که سابقه فعالیت تروریستی دارند نظارت می کند.

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار