كدخبر: 398 تاريخ : 16 ژوئن 2018 - 11:43

شرایط و میزان افزایش حقوق معلمان در سال ۱۳۹۷ اعلام شد

راساس مصوبه مجلس حقوق های زیر 5 میلیون تومان در سالچاری تا 18 درصد افزایش می یابد و براساس احکام فرهنگیان، میانگین حقوق آنها حدود 2 میلیون 350 هزار تومان است و میانگین دریافتی آنها حدود یک میلیون و 950 هزار تومان می شود.

شرایط و میزان افزایش حقوق معلمان در سال ۱۳۹۷ اعلام شد

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی وضعیت افزایش حقوق فرهنگیان در سال ۹۷ و پرداخت پاداش پایان خدمت آنها را تشریح کرد.
به گزارش صدای کورنگ به نقل از رسانه ها،حمیدرضا حاجی بابایی درباره میزان افزایش حقوق فرهنگیان با توجه به بودجه سال ۹۷ گفت: در جلسه ای که اخیراً فراکسیون فرهنگیان مجلس تشکیل داد، مقرر شد اعتبارات وزارت آموزش و پرورش با توجه به نگاه مجلس بر افزایش میزان حقوق ها تغییر پیدا کند.
وی افزود: براساس مصوبه مجلس حقوق های زیر ۵ میلیون تومان در سالچاری تا ۱۸ درصد افزایش می یابد و براساس احکام فرهنگیان، میانگین حقوق آنها حدود ۲ میلیون ۳۵۰ هزار تومان است و میانگین دریافتی آنها حدود یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان می شود.
رئیس کمیسیون تلفیق مجلس گفت: در سال ۹۷ حقوق فرهنگیان به طور میانگین ۱۴ تا ۱۵ درصد افزایش می یابد یعنی افرادی که حقوق پایین تری را دریافت می کنند افزایش بیشتری را شاهد خواهند بود که این کار یک گام در جهت عدالت و توجه بیشتر به فرهنگیان است.
حاجی بابایی خاطر نشان کرد: فرهنگیان و تمام کارمندانی که زیر ۵ میلیون تومان حقوق دریافت می کنند تا ۱۸ درصد افزایش حقوق خواهند داشت همچنین افرادی که تا ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می کنند از پرداخت مالیات معاف هستند که اکثر فرهنگیان مشمول این مسئله می شوند.
حاجی بابایی با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق مجلس برای حمایت از مدارس دولتی خاطر نشان کرد: با مصوبه این کمیسیون، هزینه های آب، برق و گاز مدارس تا سقف الگوی مصرف رایگان خواهد بود که این مسئله اقدامی برای حمایت از مدیران مدارس و تقویت مدارس دولتی است.
وی عنوان کرد: برای حمایت از مدرسه سازی نیز ۱۰۰۰ میلیارد تومان از محل اوراق مشارکت برای تکمیل پروژه های نیمه تمام در نظر گرفته شده که این موضوع نیز در ساخت مدارس نقش کلیدی دارد.
رئیس کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه در بحث پاداش پایان خدمت فرهنگیان هیچگونه کاهشی را شاهد نخواهیم بود، گفت: فرهنگیان پاداش پایان خدمت خود را براساس ۳۰ روز و ۳۰ سال خدمت با هر میزان حقوقی که می گیرند، دریافت خواهند کرد و پاداش پایان خدمت آنها کاهش نمی یابد.
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس ادامه داد: در جلسه این فراکسیون عنوان شد که بخشی از مطالبات فرهنگیان در ۷ رقم تا اوایل بهمن ماه پرداخت خواهد شد همچنین تعداد زیادی از مطالبات آنها تا پایان اسفند امسال تسویه خواهد شد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به بودجه ای که دولت برای آموزش و پرورش در نظر گرفته است، در کمیسیون تلفیق نمی توان برای این وزارتخانه معجزه کرد و تلاش های مجلس قدرت جبران چاله بدهی ها یا کمبودهای آموزش و پرورش را نخواهد داشت بلکه در این رابطه نیازمند تغییر نگاه هستیم و دولت باید آموزش و پرورش را جزو اولویت های اصلی خود قرار دهد.
لینک خبر

1 دیگاه

  1. جمشید گفت:

    سلام و عرض ادب و خسته نباشید . وبسایت صدای کورنگ عالی بود . دستمریزاد . توفیق روز افزون شما را از ایزد متعال خواستارم . ارادتمند جمشید چایانی . یاحق

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار