كدخبر: 742 تاريخ : 12 نوامبر 2018 - 21:11

آيا كبودراهنگ از دایره لغات مسئولان استان حذف شده است؟

ظاهرا مسئولان استانی ما با ذکر نام شهرستان کبودراهنگ دچار مشکلاتی می شوند یا حساسیت دارند به این نام و یا اصولا ک .ب .و .د.ر .آ. ه .ن .گ از دایره لغات این عزیزان حذف شده است و نمی توانند کبودراهنگ را به خاطر بیاورند

آيا كبودراهنگ از دایره لغات مسئولان استان حذف شده است؟

امروز بیست و یکم آبان نود وهفت استان همدان شاهد برگزاری یکی از رویدادهای مهم ملی و بین المللی بود. همایشی با عنوان همدان ۲۰۱۸ با حضور مقاماتی از سازمان جهانی گردشگری ، معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کشور، تعدادی از سفرا و مقامات خارجی، مسئولان شرکتهای توریستی و گردشگری کشور و البته مسئولان محترم استان و ازجمله استاندار محترم. والبته غيبت نماینده محترم شهرستان!
زوراب پلولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در دیدار با مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس و استاندار همدان با تاکید بر اینکه اولویت سازمان جهانی گردشگری حمایت از توسعه گردشگری است، گفت: ۱۶ مجموعه سازمان جهانی گردشگری از ایران هستند.
جناب آقای محمدناصر نیکبخت استاندار همدان که آخرین روزهای مسئولیت خود به عنوان استاندار همدان را سپری می کند ،طی سخنانی به تفکیک درخصوص ظرفیتهای تمامی شهرستاهای استان ازتویسرکان و سراب و ملایر تا منبت کاری و مبلمان ملایر تا اروند یاد کرد اما از ذکر ظرفیتهای شهرستان کبودراهنک که یکی از آنها غار علیصدر است و هزینه همایش با درآمد آن و با مدیریت شرکت سیاحتی علیصدر برگزار می شود ذکری به میان نیاورد. به خاطر دارم که درجریان سفر ریاست محترم جمهور به استان همدان هم نامی از شهرستان برده نشد البته حرجی به رئیس جمهور نیست چون لزوما نباید شهرستانها را بشناسد اما ظاهرا مسئولان استانی ما با ذکر نام شهرستان کبودراهنگ دچار مشکلاتی می شوند یا حساسیت دارند به این نام و یا اصولا ک .ب .و .د.ر .آ. ه .ن .گ از دایره لغات این عزیزان حذف شده است و نمی توانند کبودراهنگ را به خاطر بیاورند.
زوراب پلولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری به اتفاق علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی از کتیبه های گنجنامه بازدید کرد.وی در این بازدید ضمن حضور در مجموعه توریستی تفریحی گنجنامه همدان از نزدیک با ظرفیت های این دهکده گردشگری آشنا شد.غار آکواریوم زیبا و شگفت انگیز گنجنامه در مساحتی بالغ بر یک هزار متر مربع و ارتفاع متغیر ۲٫۵ تا ۱۵ متر با ظرفیت ۸۵ هزار لیتر دو سالن اصلی دارد.این غار با تلفیق دو عنصر متفاوت، صخره و کوهستان با اعماق آبهای دریا و الهام از غار علیصدر طراحی شده و دارای ۲۱ آکواریوم آب شور و شیرین است. اما البته غار علیصدر نمی شود!
این همایش هنوز ادامه دارد و قرار است بازدیدی هم از غار انجام شود و البته حتما مهمانان را از مسیر همدان به غار غلیصدر می برند تا خدای نکرده خاطرمهمانان ومسئولان محترم با دیدن محرومیتهای کبودراهنگ مکدر نشود .
به عنوان یک فرد اهل استان همدان وشهرستان کبودراهنگ ،از برگزار کنندگان این همایش بین المللی در همه سطوح تقدیر و تشکر دارم و همان طور که در یادداشت قبلی اعلام کردم برگزاری این همایش قطعا با زحمات فراوان میسر شده و نتایج آن درسطح ملی و در راستای تامین منافع ملی است .اما به عنوان مدیر مسئول نشریه کورنگ و یک کبودراهنگی ملاحظاتی هم به این همایش دارم:
– ما از آبادی و آبادانی گنجنامه و عباس آباد و همه جای استانمان و کشورمان خرسند خواهیم شد اما انتظار کوچکی داریم که بنام ما و به کام دیگران نباشد . حتی نفت نیز که یک ثروت ملی است بخشی ازآن صرف استانهای نفت خیز و بخشی هم صرف مناطق محروم می شود اینکه چرا درآمدهای چند ده میلیاردی غار علیصدر نتوانسته شهرستان ما را از محرومیت نجات دهد معمای پیچیده ای است.
-آیا مسئولان محترم استان از حضور آقای مونسان برای ترمیم وضعیت نابسامان اماکن تاریخی شهرستان که برخی درحال تخریب هستند یا تخریب شده اند استفاده کردند؟
– چرا برخی از مسئولان استان از جمله نمایندگان محترم استان ،استاندار و بویژه استاندار محترم ،کبودراهنگ را در برنامه ریزیهای کلان خود یا نمی بینند یا ریز می بینند؟ قرار است محرومیت شهرستان تا کی ادامه داشته باشد؟ آیا برخی می خواهند با برنامه ریزیهای غلط یا عدم برنامه ریزی و سیاستگزاری دقیق و صحیح، مردم شهرستان را کوچ دهند و شهرستان ما را به بیابانی بی آب و علف و خشک و بددون سکنه تبدیل نمایند؟
امیدواریم این همایش بسیار مهم به تقویت گردشگری کشور ،از بین بردن تبلیغات منفی دشنان در خصوص وضعیت نا امنی درکشور، معرفی چهره استان همدان نزد افکار عمومی جهان بویژه توریستها کمک کند و حتما این گونه خواهد بود اما تقاضا داریم «کبودراهنگ » را هم در دایره لغات ذهن خود،دربرنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت ببینید. والسلام
توسلی-مدیر مسئول نشریه صدای کورنگ


0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار