كدخبر: 825 تاريخ : 19 ژانویه 2019 - 23:08

سخن مدیر مسئول در دومین شماره نشریه صدای کورنگ

اکنون سئوال این است که آیا آنچه گفتیم و در نظر داریم همان نیست که شما مسئولان محترم به دنبال آن هستید؟آیا اینکه ما به عنوان چشم وگوش شما مسئولان و زبان مردم برای تبادل ایده ها و مشکلات و خدمات باشیم ، همان هدف شما بزرگواران نیست ؟اگر هست که حتما هست چرا بجای حمایت از این نهال نوپا برخی تلاش می کنند آن را بخشکانند ویا آن را قطع کنند؟

سخن مدیر مسئول در دومین شماره نشریه صدای کورنگ


خدای را سپاسگزارم که توفیق داد قدمی در راستای تبیین اندیشه های انقلاب اسلامی و پیگیری مطالبات و خواسته های رهبری عزیز برداریم و اولین شماره نشریه سیاسی اجتماعی صدای کورنگ در مهرماه سالجاری منتشر شد . انتشاراین نشریه در شرایط سخت تحریم و فشارهای سنگین اقتصادی قدم مهمی در شهرستان محروم کبودراهنگ بود.
نشریه صدای کورنگ بلافاصله بعد از انتشار در اختیار استاندارمحترم و تمامی مدیران کل استان و مدیران ادارات شهرستان قرار گرفت و تعدادی نیز به وزارتخانه ها ارسال گردید. سپس به صورت عمومی در اختیار علاقمندان به پیگیری مسائل شهرستان و استان قرار گرفت .برخی، با مراجعه به دفتر نشریه آن را دریافت کردند ، برای برخی از دوستان ازطریق پست ارسال شد و تعدادی نیز از طریق دکه های مطبوعات موفق به دریافت آن شدند. نهایتا این که روز شهرستان که در سوم آبان در شهرکبودراهنگ برگزارشد ،فرصت مناسبی بود تا نخبگان ومسئولان شهرستان و عموم مردم با این نشریه آشنا شوند و به صورت رایگان در داخل سالن توزیع گردید.
انتشار این نشریه با واکنشهای جالبی همراه بود :از استقبال قابل توجه مردمی که اکنون صدای رسایی برای بیان دیدگاهها و مشکلاتشان یافته بودند وبا پیامهای خودشان ما را به ادامه راه ترغیب کردند تا توجه مسئولان محترم استان بویژه اداره کل ورزش استان وشهرستان، نماینده محترم شهرستان ، فرماندار محترم وسایر مسئولان به مشکل ورزشکاران کبدی (که به طور مشروح و درچند صفحه در شماره یک نشریه به آن پرداخته شده بود تا کم لطفی خود ورزشکاران تیم کبدی که حتی خودشان برای دریافت نشریه به دفتر نشریه مراجعه نکردند ،از کم لطفی و عدم حمایت برخی مدیران ارشد شهرستان شهرستان به نشریه و بی توجهی به این اتفاق مهم ودر مواردی تلاش برای جلوگیری از انتشار آن در روز شهرستان و اعمال فشار بر مسئولان اداره ارشاد برای عدم اعطای مکانی در محل همایش به نشریه و ناراحتی و عصبانیت برخی مسئولان به سئوال خبرنگار صدای کورنگ برای مصاحبه اختصاصی با نشریه و تلاش برای محدود کردن حضور خبرنگار ما در برخی مراکز دولتی تا حمایتهای قابل تقدیر و ارزشمند وپرمعنای اداره ارشاد شهرستان بویژه شخص جناب آقای قره باغی و جناب آقای مطلبی معاون محترم ایشان از نشریه که لازم می دانم بطور ویژه از این بزرگواران که با درک اهمیت وجود یک نشریه بومی درشهرستان که هدفش چیزی جز ترویج اندیشه های ناب انقلاب و نظام و پیگیری مطالبات بحق مردم در راستای اصول و آرمانهای انقلاب نیست، از تنها نشریه فعال و رسمی شهرستان حمایت کردند کمال تشکر را دارم .
انتشار نشریه درشهرستان کبودراهنگ قدم مهمی بود برای اینکه واقعیتهای شهرستان بطور مستقیم دراختیار مسئولان ارشد استان ودر مواردی مسئولان کشور قرارگیرد ومتقابلا زحمات و خدمات مسئولان محترم نیز برای مردم عزیز که صاحبان انقلاب و نظام هستند، تبیین شود. به مظر می رسد مقاومتی که از سوی برخی مسئولان محترم صورت گرفت، می تواند ناشی از چند حقیقت باشد:
– نگرانی از آگاهی مردم از ناتوانی در مدیریت
– بی اعتقادی به رسانه ها
– تلاش برای تحقیر مسئولان رسانه تا آنها را به ابزاری برای خود تبدیل کنند
این درحالی است که خدای متعال شاهد است که ما با هیچ مدیری مشکل شخصی نداریم والبته عقد اخوت هم نبسته ایم این موضوع را بنده به برادر عزیزم جناب آقای دکتر مهدوی فرماندار محترم شهرستان در دو ملاقات حضوری عرض کردم و اعلام کردم و باردیگر تاکید می کنم که ما در مقابل شما نیستیم بلکه در کنار شما و همراه شما هستیم تا:
• عملکرد وخدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی و مسئولان محترم را برای صاحبان انقلاب تبیین کنیم؛
• مشکلات و نارساییهای موجود در سیستم اداری و اجرایی شهرستان را که توسط مردم به رسانه می رسد را به مدیران منتقل کنیم تا نسبت به رفع آنها اقدام نمایند؛
• مدیران پرتلاش و خدوم منطقه و استان را هم به مردم و هم به مسئولان بالاتر معرفی کنیم تا مورد تشویق قرارگیرند؛
• مشکلات و کمبودهای موجودشهرستان درسطوح مختلف و دربخشهای مختلف که برخی فسیل شده اند و بارسنگینی بر کل شهرستان وارد می کنند را شناسایی و به مسئولان محترم منتقل کنیم تا نسبت به بررسی راهبردی آن و یافت راهبردها و راهکارهای اجرایی رفع آنها اقدام نمایند.
• مشکلات و مسائل خرد شهروندان، گروهها و اطیاف مختلف جامعه در شهرستان را بررسی و برای مسئولان محترم بیان نماییم تا با شناخت بیشتر از موضوع به دنبال یافتن راهی برای رفع آن برآیند.
اکنون سئوال این است که آیا آنچه گفتیم و در نظر داریم همان نیست که شما مسئولان محترم به دنبال آن هستید؟آیا اینکه ما به عنوان چشم وگوش شما مسئولان و زبان مردم برای تبادل ایده ها و مشکلات و خدمات باشیم ، همان هدف شما بزرگواران نیست ؟اگر هست که حتما هست چرا بجای حمایت از این نهال نوپا برخی تلاش می کنند آن را بخشکانند ویا آن را قطع کنند؟
اما سخنی با مردم عزیز :
همانطور که گفته شد این نشریه با زحمات بسیار و با هزینه ای بسیار سنگین(با توجه به بالارفتن قیمت کاغذ و زینک وسایر ابزارهای لازم انتشار نشریه) تهیه و در اختیار شما قرار می گیرد. ما هرگز مدعی نیستیم که بتوانیم همه آنچه را که شایسته شما مردم عزیز است ،برآورده نمائیم بلکه تلاش می کنیم با توجه به امکانات محدود تنها بخشی از ظرفیتها و مشکلات مردم و شهرستان را بیان نمائیم. این حقیقتی انکار ناپذیر است که بدون حمایت شما مردم عزیز ، نخبگان؛ اهل فکر وقلم، اساتید ودانشجویان ،مسئولان محترم و عموم مردم و همراهی و همکاری شما قادر به ادامه کار نخواهیم بود و این صدا نیز در گلو خفه خواهد شد و زیان آن قبل از همه به کل شهرستان برخواهد گشت. لذا انتظار داریم با همراهی و همکاری خود ما را در ادامه این مسیر سخت وپر از موانع یاری نمایید.
از شرکتها و تجار و مسئولان محترم صنایع محدود تولیدی و.. می خواهم از نشریه بومی و استانی شهرستان برای معرفی کالا وخدمات خود استفاده کنند تا کمک اندکی به ما دراین زمینه کرده باشند و کالای خود را نیز به مردم معرفی کرده باشند.
با تمام تواضع دست نیاز وکمک و همکاری به سوی مردم عزیز شهرستان، نخبگان واهل قلم وفکر و به سوی مسئولان محترم دراز می کنیم تا کمک کنند این صدای مردم رساتر باشد، زیرا همین صدای مردم است که درصحنه های دیگر انقلاب و کشور باید به گوش دشمنان انقلاب ونظام برسد تا ذره ای به فکر تجاوز به کشور عزیز ما را را در فکر وذهن مریضشان پرورش ندهند……
صدای کورنگ،صدای مردم

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار