كدخبر: 1793 تاريخ : 27 دسامبر 2021 - 23:57

❇️ افتتاح اولین بیمارستان دندانپزشکی غرب کشور در شهر بهار

❇️ افتتاح اولین بیمارستان دندانپزشکی غرب کشور در شهر بهار

با حضور استاندار همدان، نماینده مردم بهار و کبودراهنگ و جمعی از مسئولین طی مراسمی اولین بیمارستان دندانپزشکی غرب کشور در شهر بهار افتتاح شد.

به گزارش نشاط شهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان، دکتر مجذوبی در افتتاح بیمارستان دندانپزشکی با بیان این مطلب که زمان اجرا و راه اندازی این بیمارستانی تا دو سال آورده شده اما در حقیقت ظرف مدت ۶ ماه به بهره برداری رسید اظهار داشت: این بیمارستان در محیطی به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع و در محل قبلی بیمارستان آیت الله بهاری ایجاد شده است.

مجذوبی اظهار داشت: این مرکز تنها مرکز تخصصی غرب کشور به بیماران کم توان دهنی و اتیسم و کودکان با شرایط ویژه خدمات رسانی می کند و هفته آینده نیز کلینیک سرپایی با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال افتتاح خواهد شد.

وی گفت: این پروژه در زمینی به مساحت ۳۵۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال با ۲۱ تخت و۲ واحد رادیو گرافی آماده ارائه خدمت به مردم است.

قاسمی فرزاد در آیین افتتاح بیمارستان اظهار داشت: دولت نگاه ویژه ای به بحث سلامت دارد و این بیمارستان که قبلا در خدمت بخش درمان بود، هم اکنون تبدیل به واحد خدمات دندانپزشکی شده و این خدمت قابل تقدیر و تحسین است.

استاندار همدان با اشاره به خدمات ارائه شده توسط دکتر مجذوبی ابراز داشت: این خدمات ویژه نیازمند معرفی به دیگر متقاضیان و سایر کشورهاست و باعث استقبال گردشگری در حوزه سلامت و درمان خواهد شد، ایجاد این بیمارستان در شهر بهار نگاه عدالت محور کشور را نشان می دهد به طوریکه بتوانیم تمام امکانات را در همه شهرها و شهرستانها بگسترانیم، چرا که نگاه دولت سیزدهم نگاهی عدالت محور است.

در ادامه حسین توسلی به ایراد سخن پرداخت و با تشکر از عوامل در افتتاح این بیمارستان اظهار داشت: گرچه وجود این بیمارستان برای بهار و کبودراهنگ بسیار پر اهمیت است خصوصا افراد خاصی که قرار است به آنها خدمات دهی شود؛ آماده شهرستان نیازمند توجه بیشتر هستند.

توسلی ادامه داد: حوزه سلامت هم سطح با امنیت است. اقدامات دولت سیزدهم در حوزه سلامت چشمگیر است به طوریکه تامین چند ده دوز واکسن در مدت محدود چند ماهه کار کمی نبود لذا کاری که هم اکنون در اینجا شاهد آن هستیم کار بسیار ارزشمندی است.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ افزود: بهار ظرفیت بالایی در حوزه توریسم درمانی به لحاظ قرارگیری در راه ورودی به غرب کشور و کردستان عراق دارد، چه در زمینه گیاهان دارویی و چه در حوزه پزشکی ظرفیت خوبی در این شهرستان داریم.

توسلی به جلسه شورای برنامه ریزی در استان اشاره کرد و گفت: ما به دنبال این هستیم که عقب افتادگی هایی که در سطح کشور و شهرستانهای بهار و کبودراهنگ وجود دارد جبران شود و در توزیع اعتبارات و امکانات وضعیت محرومیت دو شهرستان دیده شود.

وی گفت: اعتبارات سال ۱۴۰۱ مربوط به سال گذشته است و ارتباطی به استاندار فعلی ندارد، برای سال آینده هزاران میلیارد تومان پروژه برای استان تعریف شده اما برای بهار و کبودراهنگ هیچ اعتباری دیده نشده است.

توسلی حریم سیاسی بهار را دیگر مسئله مهم شهر دانست و گفت: شهر بهار دارای هویتی مستقل است و هویت مرزی آن باید دیده شود، نه مردم اجازه می دهند بهار در مجموعه دیگری حل شود و نه ما این اجازه را می دهیم، لذا توجه بیشتر استاندار محترم را در این باره خواهانیم.

وی در ادامه گفت: آلودگی شهرکهای اطراف بهار باعث ناراحتی مردم شده، کارهایی صورت گرفته اما کافی نیست، تمهیداتی اندیشیده شود تا مردم نجات یابند، علاوه بر آن ارزش افزوده شهرکهای اطراف بهار به خارج از شهرستان می رود و ما خواستار اینیم که منافع آن باید به شهرستان برسد.

در ادامه بیمارستان پورسینا افتتاح شد و مسئولین از بخش های مختلف آن بازدید نمودند.

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار