كدخبر: 2369 تاريخ : 4 مارس 2023 - 23:15

ماده ۲۳ راه حادثه‌ خیز خلعت‌آباد- کبودراهنگ دریافت شد

ماده ۲۳ راه حادثه‌ خیز خلعت‌آباد- کبودراهنگ دریافت شد

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی از دریافت ماده ۲۳ راه حادثه‌خیز خلعت‌آباد- کبودراهنگ خبر داد.

فتح‌الله توسلی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دریافت ماده ۲۳ بهسازی محور خلعت آباد- کبودراهنگ به طول ۱۲ کیلومتر یکی از مطالبات به حق مردم منطقه بود که با پیگیری‌های انجام شده خوشبخانه این امر مهم محقق شد.

وی با بیان اینکه در این نقطه از شهرستان راه کبودراهنگ- قیدار- سلطانیه از سالیان پیش ماده ۲۳ آن دریافت شده بود اما پیشرفت فیزیکی چندانی نداشت، افزود: در ابتدای راه کبودراهنگ- قیدار- سلطانیه جاده ۱۲ کیلومتری خلعت آباد به کبودراهنگ واقع شده که جزء نقاط حادثه خیز استان و شهرستان به شمار می‌رود و ابتدای راه اصلی شهرستان به زنجان است اما چون این راه ماده ۲۳ نداشت و دولت مخالف آن بود که این راه ۱۲ کیلومتری را به پروژه راه کبودراهنگ- قیدار- سلطانیه الحاق کنیم، برای همین برای آن اعتبار نمی گذاشت.

توسلی تصریح کرد: با پیگیری مستمر هفته گذشته موفق شدیم ماده ۲۳ این پروژه را دریافت کنیم ضمن اینکه مخالفان ماده ۲۳ این پروژه بسیار بود و گفته می‌شد راه و مسیر این شهرستان از مسیر و جاده دیگری است.

وی خاطرنشان کرد: در مصوبه ماده ۲۳ این طرح آورده بودند که صددرصد اعتبار پروژه خلعت آباد- کبودراهنگ باید از منابع مولدسازی و فروش اموال دستگاه‌ اداری در شهرستان محقق و تأمین شود که بنده با این مصوبه مخالفت کردم چراکه دستگاه‌های اداری چندان اموالی برای مولدسازی در شهرستان ندارند که بفروشند و با این روند کار کُند پیش خواهد رفت.

توسلی ادامه داد: به همین منظور درخواست کردم سازمان برنامه و بودجه ۳۰ درصد از منابع و اعتبار را از محل مولدسازی و ۷۰ درصد را از محل منابع عمومی برای پروژه فوق پرداخت کند که در این رابطه رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز موافقت کردند ۵۰ درصد اعتبار از محل مولدسازی و ۵۰ درصد از محل منابع عمومی پرداخت شود.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در خانه ملت یادآور شد: به محض اینکه این امر در بودجه محقق شود، طبیعتاً هم از محل سفر ریاست جمهوری که دارای ۳۰۰۰ میلیارد اعتبار هستیم می توان برای پروژه فوق اعتبار اختصاص داد و هم از منابع بودجه سال آینده نیز می توان برای آن اعتبار درنظر گرفت.

وی بیان کرد: در حال حاضر راه کبودراهنگ- قیدار- سلطانیه نیز دارای ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار بوده که اگر این پروژه نیز به پروژه راه خلعت آباد- کبودراهنگ الحاق شود هم از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور و هم از محل بودجه ملی برای سال ۱۴۰۲ برای آن اعتبار خواهیم گذاشت.

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار