كدخبر: 2843 تاريخ : 2 اکتبر 2023 - 21:16
نماینده مردم شریف بهار و کبودراهنگ در مجمع سلامت شهرستان بهار :

وضعیت جمعیتی کشور به شدت نگران کننده است/ قوانین جوانی جمعیت برای مردم تبیین شود

وضعیت  جمعیتی کشور به شدت نگران کننده است/ قوانین جوانی جمعیت برای مردم تبیین شود

به گزارش خبرگزاری صدای کورنگ ؛ فتح الله توسلی با اشاره به اینکه جوانی  جمعیت از سال‌های گذشته جزو دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری بوده گفت: در همین راستا قانون جامع “حمایت از خانواده و جوانی جمعیت” در مجلس یازدهم تصویب شده  اما مردم به طور کامل واقف نیستند که باید این قوانین تبیین شود.

وی افزود:حوزه‌های مسکن، واگذاری زمین، تسهیلات فرزندآوری، مسائل پزشکی، ناباروری و تسهیل ازدواج جوانان از موضوعاتی است که در این قانون آمده است.

توسلی با تاکید بر اینکه پیری جمعیت عواقب سوء برای کشور دارد گفت: اگر روال پیری جمعیت به این صورت باشد در آینده نزدیک ممکن است تبدیل به تهدید در حوزه‌های مختلف شود .

فتح الله توسلی گفت:هر کشوری در ایمنی راه و توسعه راه تلاش کند قطعا در پیشرفت آن کشور موثر خواهد.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت های اصلی ما حوزه راه بوده است گفت: راه همدان بهار گل تپه علیصدر که یکی‌ از نقاط حادثه خیز منطقه بود و سالیان سال برای بهسازی این محور کاری صورت نگرفته بود اکنون عملیات اجرایی چهار بانده کردن آن در حال انجام است .

وی گفت:فقط برای ماده ۲۳ آن حدود یک سال و نیم و با برگزاری بیش از ۵۰ جلسه در سازمان برنامه و بودجه کشور صورت گرفت تا محقق شد چرا که اولویت ما بود.

وی ادامه داد: راه خلعت آباد نیز دیگر نقاط حادثه خیز است و با پیگیری های صورت گرفته پس از اخذ ماده ۲۳ اکنون از۴محل اعتبار در نظر گرفته شده و فقط از محل منابع بانکی ۲۵۰ میلیارد تومان مشارکت بانکی دارد.

وی با بیان اینکه خودرو یکی از عوامل تاثیر گذار در حوزه سلامت و ایمنی است گفت: به عنوان نماینده مجلس چندیین بار در صحن به شرکت های تولید کننده تذکر دادیم ولی متاسفانه بعضی از جریانات نمی خواهند و ما وظیفه داریم پیگیری کنیم.

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار