كدخبر: 3133 تاريخ : 8 دسامبر 2023 - 20:56
به مناسبت هفته جهانی داوطلب صورت گرفت؛

اعزام کاروان سلامت و ارائه خدمات تخصصی پزشکی هلال احمر به مردم پنج روستای هدف شهرستان بهار

فرماندار شهرستان بهار: در اعزام داوطلبان هلال احمر به روستای حصار قره باغی، داوطلبان در سه بخش توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی، ویزیت رایگان و نیز ارائه داروی رایگان پس از ویزیت به این پنج روستا در حال ارائه خدمات هستند.

اعزام کاروان سلامت و ارائه خدمات تخصصی پزشکی هلال احمر به مردم پنج روستای هدف شهرستان بهار

به گزارش خبرگزاری صدای کورنگ ؛ دکتر مجتبی فیض اللهی فرماندار شهرستان بهار در حاشیه بازدید از کاروان سلامت هلال احمر، روستاهای حصار قره باغی، وهنان، فسیجان، حیدره قاضی خانی و گوشلان را از جمله روستاهای هدف و منتخب این شهرستان در اعزام امروز داوطلبان هلال احمر شهرستان برای ارائه خدمات دانست و گفت: در اعزام داوطلبان هلال احمر به روستای حصار قره باغی، داوطلبان در سه بخش توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی، ویزیت رایگان و نیز ارائه  داروی رایگان پس از ویزیت به این پنج روستا در حال ارائه خدمات هستند.

دکتر فیض اللهی در ادامه از فعالیت ۱۲ خانه هلال در سطح روستاهای شهرستان بهار خبر داد و  افزود: این تعداد خانه هلال دارای بیش از ۸۰ عضو آموزش‌دیده و فعال است و تشکیل‌ خانه‌های هلال در روستاها و آموزش‌های همگانی باعث می‌شود خود مردم حوادث و سوانح را تا رسیدن نیروهای امدادی و ارائه خدمات، مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه در شش‌ماهه نخست امسال  در شهرستان بهار ۲۰۰ نفر عضو جوان در سامانه جوانان هلال احمر ثبت شده است، یادآور شد: یکی از اهداف اصلی جمعیت هلال احمر در سال‌جاری ارتقاء کیفی آموزش‌ها و جذب و سازماندهی نیروهای جوان جمعیت هلال احمر بوده که انتظار است بر اساس پیش بینی‌ها تا پایان سال تعداد جوانان عضو هلال احمر شهرستان به ۱۰۰۰ نفر افزایش یابد.

مدیرعامل جمعیت  هلال احمر همدان نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن در هفته داوطلب، داوطلبان هلال احمر شهرستان بهار از صبح امروز در پنج روستای این شهرستان برای ارائه خدمات مختلف به پنج روستای مورد نظر در این شهرستان اعزام شده‌اند.

علی سنجربیگی از توزیع یکصد بسته معیشتی و بهداشتی در پنج روستای منتخب این شهرستان توسط داوطلبان هلال احمر خبر داد و تصریح کرد: ارزش ریالی هر یک از این سبدهای معیشتی و بهداشتی افزون بر دو میلیون تومان و جمع کل این سبدهای معیشتی و بهداشتی افزون بر  ۲۰۰ میلیون تومان بوده که بین اهالی منتخب این پنج روستای شهرستان بهار توسط داوطلبان هلال احمر در حال توزیع است. 

وی تصریح کرد: علاوه بر این کاروان سلامت هلال احمر  شامل ۱۰ پزشک متخصص به همراه تیم سلامت در حال حاضر در مسجد روستای حصار قره باغی شهرستان بهار در حال ویزیت رایگان بیماران پنج روستای هدف این منطقه است.

سنجربیگی یاد آور شد: بر اساس پیش بینی های انجام شده تا پایان امروز در روستای حصار قره باغی به مرکزیت  این پنج روستای شهرستان بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ بیمار توسط کاروان سلامت ویزیت رایگان و داروی رایگان دریافت خواهند کرد.

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار