كدخبر: 3138 تاريخ : 10 دسامبر 2023 - 10:16
با رأی نمایندگان؛

لایحه همکاری در حوزه امنیت اطلاعات بین ایران و روسیه تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، لایحه موافقتنامه همکاری در حوزه امنیت اطلاعات بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه را به تصویب رساندند.

لایحه همکاری در حوزه امنیت اطلاعات بین ایران و روسیه تصویب شد

به گزارش خبرگزاری صدای کورنگ ؛  در جلسه علنی امروز(یکشنبه ۱۹ آذر ماه) مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد لایحه موافقتنامه همکاری در حوزه امنیت اطلاعات بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه در دستورکار قرار گرفت و به تصویب نمایندگان رسید.

بر اساس ماده واحده این موافقتنامه، موافقتنامه همکاری در حوزه امنیت اطلاعات بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه مشتمل بر یک مقدمه و ۹ ماده و یک ضمیمه به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.

تبصره، اعمال بند ۲ ماده ۵، بند ۶ ماده ۶، بند ۲ ماده ۹ این موافقتنامه منوط به رعایت تشریفات مندرج در اصول ۷۷ و ۱۲۵ و ۱۳۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

اتخاذ تدابیری برای مقابله با حملات سایبری

«ابوالفضل عمویی» سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دفاع از کلیات این لایحه، گفت: این موافقت‌نامه در حوزه امنیت اطلاعات بین دو کشور مؤثر یعنی ایران و روسیه است که معنای این توافق‌نامه، همکاری دو طرفه در حوزه امنیت اطلاعات و ظرفیتی برای نشان دادن توانمندی ایران در حوزه امنیت اطلاعات است.

وی ادامه داد: همچنین در این موافقت‌نامه پیرامون حملات سایبری و تهدیداتی که در فضای سایبری علیه دو کشور وجود دارد، تدابیری اندیشیده شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: روابط ما با فدراسیون روسیه در حوزه‌های متعدد است و ما باید از ارتقای این روابط استقبال کنیم. ظرفیت همکاری دو جانبه بر مبنای صلاحدید دو کشور پیش‌بینی شده است.

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار