كدخبر: 3242 تاريخ : 10 ژانویه 2024 - 10:14
فتح اله توسلی:

چند صد هزار تُن سیب‌زمینی در سایه بی‌توجهی مسئولان در انبارهای بهار و کبودراهنگ مانده است

چند صد هزار تُن سیب‌زمینی در سایه بی‌توجهی مسئولان در انبارهای بهار و کبودراهنگ مانده است

به گزارش خبرگزاری صدای کورنگ ، فتح اله توسلی در انتقاد به بی‌توجهی مسئولان مربوطه در حوزه انتخابیه خود، گفت: متاسفانه به دلیل سوءمدیریت و بی‌تدبیری در رابطه با حوزه کشاورزی این منطقه که اولین قطب سیب‌زمینی است، امسال چند صد هزار تُن از این محصول در انبارها باقی مانده است که به دلیل انسداد مرزها نتوانستیم آنها را صادر کنیم و سازمان توسعه تجارت نیز اقدام اساسی در این زمینه انجام نداد و سایر مسئولان مربوطه هم تقصیر را به گردن هم انداختند.

ایشان در ادامه گفت: بنده در این رابطه مکاتبات زیادی با وزرای مربوطه اعم از امور خارجه، صمت، جهاد کشاورزی و امور اقتصادی و دارایی داشتم اما تاکنون نتیجه محسوسی حاصل نشده است و این موضوع باعث نگرانی شده است چرا که قطعا کشاورزی که امسال متضرر شده است سال آینده کشت نمی‌کند بنابراین سیب‌زمینی همچون وضعیت بازار سیر که در شرایط کنونی با افزایش قیمت مواجه شده است، سال آینده گران می‌شود.  

وی یادآور شد: البته کشاورزان با مشکل بازپرداخت تسهیلات نیز مواجه شده‌اند چرا که محصولاتشان به فروش نرسیده و بانک‌ها هم آنها و ضامنانشان را تحت فشار قرار داده‌اند. لذا تقاضا داریم درخصوص امهال وام کشاورزان اقدام جدی صورت بگیرد.

ایشان در پایان تاکید کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که مردم این منطقه، عدم پرداخت وام‌های خُرد توسط بانک‌ها است کما اینکه بنده در این زمینه نشستی هم با رییس بانک مرکزی داشتم، چراکه  این موضوع باعث نارضایتی مردم شده است.

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار