كدخبر: 3533 تاريخ : 5 ژوئن 2024 - 11:16
توسلی:

شهرستان های بهار و کبودراهنگ سرشار از ظرفیت های اقتصادی/ شهرک‌های صنعتی فرصتی برای تولید و اشتغال

شهرستان های بهار و کبودراهنگ سرشار از ظرفیت های اقتصادی/ شهرک‌های صنعتی فرصتی برای تولید و اشتغال

به گزارش خبرگزاری صدای کورنگ ، نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در جریان سفر معاون وزیر صمت و مدیرعامل شهرک های صنعتی استان به حوزه انتخابیه با اشاره به اینکه شهرستان های بهار و کبودراهنگ سرشار از ظرفیت های اقتصادی هستند گفت : با عنایت به شعار سال با عنوان جهش تولید با مشارکت مردمی و در راستای حل مسائل و مشکلات تولید کننده ها و سرمایه گزاران این سفر انجام گرفته تا بتوانیم از ظرفیت های موجود با کمک دولت و مجلس استفاده بهینه انجام شود .

فتح الله توسلی به اهمیت فراهم کردن زمینه‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذار در حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ در سال جاری اشاره کرده و افزود: روان سازی خدمات جذب سرمایه گذاری، رفع موانع و مشکلات در این حوزه و همچنین فراهم کردن امکانات لازم برای سرمایه‌گذاران ضروری است.

فتح الله توسلی ادامه داد : راکد بودن واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی، تبعات ناگواری برای اقتصاد کشور در پی دارد و می‌تواند انگیزه سرمایه‌گذاری را کاهش دهد که طی دو سال گذشته، احیای واحدهای راکد تولیدی در دستور کاری جدی دولت و مجلس قرار گرفته است.

فتح الله توسلی ادامه داد: فعال شدن واحدهای تولیدی بارها مورد تاکید قرار گرفته که با تخصیص اعتبارات و منابع لازم برای تکمیل طرح‌های نیمه راکد و راکد باید به سرانجام برسد.
وی در ادامه به آمار واحد های فعال و غیر فعال اشاره کرد و گفت: در شهرستان بهار از ۳۰۰ واحد تولیدی ۱۰ واحد غیر فعال بوده و همچنین در شهرستان کبودراهنگ نیز ۱۶ واحد صنعتی غیر فعال می باشد که طی بررسی های صورت گرفته باید تعیین تکلیف شوند.

وی ادامه داد : ناحیه صنعتی شیرین سو که بعد از ۲۰ سال زیرساخت های آن در حال آماده سازی است، مقرر شد شرکت شهرک های استان ۳۰ هکتار از ناحیه صنعتی را تا اول شهریور ۱۴۰۳ زیر سازی، برق کشی ، آسفالت و آماده سرمایه گذاری نماید و تحویل متقاضیان گردد و همچنین وزارت نیرو و شرکت توزیع تا یک مگاوات از خط موجود را تامین نماید.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ بیان کرد:در شهرک صنعتی اورقین نیاز به تکمیل سیستم روشنایی و آسفالت معابر بوده و در خوشه صنعتی پوشاک کردآباد نیز اقدامات لازم جهت تامین نیاز مالی زنجیره ای فروش از طریق آموزش ذی نفعان و شناسایی و به هم رسانی حلقه های زنجیره ارزش و تامین کنندگان مواد اولیه بازار صورت گیرد.

توسلی با بیان اینکه در راستای توسعه بازار اقدام لازم به منظور استفاده از ظرفیت شرکتهای مدیریت صادرات برای خوشه به عمل می آید گفت :ایجاد زیر ساخت برای کارگاه ها در ۲۰ هکتار زمین شهرک ویان برای استقرار کارگاههای خانگی کردآباد و ویان اقدام می شود.

وی همچنین به ظرفیت های شهرستان بهار اشاره کرد و گفت: در شهرک صنعتی سفال و سرامیک فاز ۱ لالجین۳۲۰ واحد صنعتی فعال بوده که با توجه به متقاضیان و درخواست های تولید کنندگان شهرک صنعتی فاز ۲ لالجین نیز به مساحت ۳۰ هکتار در دستور کار قرار گرفت.
وی گفت: این شهرک صنعتی با موانع ای روبرو بود که مقرر شد شرکت توزیع برق نسبت به اتصال خطوط و شهرداری جهت سهولت کار اقدامات لازم را انجام دهد.

فتح الله توسلی به ناحیه صنعتی شوریجات و ترشیجات مهاجران اشاره کرد و گفت : احداث ناحیه صنعتی شوریجات و تشریجات با توجه به واحد های تولیدی منطقه ضروری بوده و در این بازدید تاکید شد که در صورت تایید دستگاه های توزیع برق و منابع آب روند مطالعاتی آن آغاز گردد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در ادامه به ظرفیت های بخش صالح آباد در حوزه تریلی سازی و کامیون اشاره کرد و گفت : مجتمع صنعتی صنفی تریلی سازان غرب کشور در صالح آباد ضروری بوده که پس از حدود بیست سال در مساحتی بالغ بر ۵۰ هکتار و شامل فضاهای نمایشگاهی، تعمیرگاهی، خدماتی، رفاهی، و چهارصد سوله صنعتی کهه پیش بینی می شود اشتغالی بالغ بر ١٢٠٠ نفر بصورت مستقیم داشته باشد که استعلامات مربوطه از دستگاه های ذیربط ابلاغ گردیده است .

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار