كدخبر: 3588 تاريخ : 14 ژوئن 2024 - 10:58
توسلی نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در شورای اداری استان:

مدیران استان در توزیع عادلانه اعتبارات دقت کنند/۹۸ درصد درآمد استان از محل مالیات تامین می شود

مدیران استان در توزیع عادلانه اعتبارات دقت کنند/۹۸ درصد درآمد استان از محل مالیات تامین می شود

به گزارش خبرگزاری صدای کورنگ ، فتح الله توسلی در شورای اداری استان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت اظهار داشت: در وزارت خارجه با شهید امیر عبداللهیان در حوزه عراق کار می‌کردیم و در بخش‌های مختلف همکار بودیم، پس از آن نیز ایشان مسئولیت‌های بالاتری دریافت کردند، در واقع شهید امیرعبداللهیان فرد بسیار با اخلاقی بود کسی که در بحرین خدمات بسیاری برای شیعیان آنجا انجام داد، امیدوارم او و دیگر شهدای خدمت با شهدای کربلا محشور شوند.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از همه مدیران برای برگزاری انتخابات سالم در اسفندماه سال گذشته، عنوان کرد: انتخابات آینده نیز بدون نگرانی برگزار شده و مردم با آن بلوغ سیاسی ای که دارند فردی را انتخاب خواهند که خدمت‌رسان مردم باشد.

وی با اشاره به نایب رئیسی حاجی بابای در مجلس افزود: در استان همدان ظرفیت‌های بسیاری هست که اشخاص می‌توانند معاون وزیر، معاون قوه و غیره باشند پس ما باید نیروهای خود را رشد دهیم تا بتوانیم از ظرفیت آنها برای خدمت رسانی به استان استفاده کنیم.

مدیران استان در توزیع عادلانه اعتبارات دقت کنند

توسلی با بیان اینکه در این دوره وحدت نظر خوبی داشته و مجمع نمایندگان خوبی خواهیم داشت، عنوان کرد: از مدیران میخواهم به رشد متوازن استان توجه داشته و در توزیع عادلانه اعتبارات دقت کنند تا رشد متوازن رخ دهد، البته برای این مسیله هم قانون وجود دارد و هم سند بالادستی، که باید مورد توجه قرار گیرند.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به فرموده رهبر انقلاب هیچ برنامه ای نباید بدون پیوست عدالت باشد مطرح کرد: علاوه بر اینکه این مسئله در بحث گام دوم انقلاب دیده شده، در سند چشم انداز که نظام اسلامی به عنوان افق کشور، برای ما تعیین کرده است، بر مسئله توازن اعتبارات و غیره تاکیداتی وجود دارد.

توسلی بیان کرد: از مدیران استان میخواهم برای جذب اعتبارات از مرکز تلاش کنند منِ نماینده آن قدر وقت ندارم که همه کارها را پیگیری کنم اما شما میتوانید این کار را انجام دهید. همچنین ما در بحث جذب اعتبارات و حتی جذب نیروی انسانی نیز عقب هستیم و این در حالی است که منابعی دریافتی استان‌های دیگر بیشتر از ماست.

وی درباره اعتبارات سفر ریاست جمهوری نیز مطرح کرد: بسیاری از این اعتبارات در نظر گرفته شده محقق نشده است، سازمان‌ها و وزارتخانه ها در پرداخت این اعتبارات کوتاهی می کنند که این مسئله باید پیگیری شود. در بخش وضعیت درآمدی استان نیز نگران هستم چرا که ۹۸ درصد درآمد استان از محل مالیات تامین می شود در حالیکه برخی ادارات کل تکالیف خود را انجام نداده و در آمده تعیین شده را نداشته اند.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امسال برای اولین بار ادارت سازمان‌ها و غیره تنخواه داده شده است که باید از این فرصت استفاده کنید مطرح کرد: در پایان سال مالی هستیم و هنوز برخی ادارات از این ظرفیت استفاده نکرده اند به همین جهت درباره مدیران کلی که اعتباراتشان به خزانه باز گردد با وزارتخانه مربوطه صحبت خواهم کرد چرا که علاوه بر از دست دادن ان اعتبار، سازمان برنامه ریزی نیز دیگر قبول نمی کند به ما بودجه دهد چون می گوید ما توان جذب آن را نداریم.

توسلی با اشاره به اینکه از شما مدیران میخواهم به وضعیت آمارها هم توجه کنید ادامه داد: مادخالتی در کار شما نمی کنیم اما وظیفه نظارتی خود نیز استفاده می کنیم پس افرادی را به عنوان مدیر انتخاب کنید که بتوانند شبانه روز مانند شهید رئیسی تلاش کرده و به مردم خدمت رسانی کنند.

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار