كدخبر: 3639 تاريخ : 18 ژوئن 2024 - 12:08
توسلی در خصوص نحوه اجرای قانون ساماندهی خودرو؛

مردم نسبت به صنعت خودرو در کشور ناراضی هستند

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس با بیان اینکه مردم نسبت به صنعت خودرو در کشور ناراضی هستند، گفت: چرا وزارت صمت به نابسامانی صنعت خودرو در کشور رسیدگی نمی کند.

مردم نسبت به صنعت خودرو در کشور ناراضی هستند

به گزارش خبرگزاری صدای کورنگ به نقل از خانه ملت، فتح الله توسلی در نشست علنی روز (سه شنبه، ۲۹ خردادماه) مجلس شورای اسلامی در مورد نحوه اجرای قانون ساماندهی خودرو و میزان تحقق احکام و الزامات قانونی آن، گفت: در زمان رأی اعتماد به وزیر صمت اعلام شد که خودرو پاشنه آشیل همه دولت ها است و وزیر صمت نکات بسیار مهمی را در زمان رأی اعتماد اعلام کردند که باید انجام می دادند اما در خصوص صنعت خودرو آنطور که بایسته است انجام نشد.

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس دوازدهم ادامه داد: خودرو به جای اینکه یک صنعتی برای بحث عزت ملی و قدرت ملی باشد به شکلی باعث تحقیر مردم و کشور شده است، رفتار خودروسازان با مردم به هیچ عنوان توجیهی ندارد. چطور می شود که یک فردی برای خودرو ثبت نام کرده و بعد از سپری شدن ۶ ماه بگوییم که ما خودرو موردنظر را نداریم و جایگزین آن دو خودرو بی کیفیت به آن فرد می دهیم. این مورد با حقوق شهروندی منافات دارد.

وی افزود: در مرکز پژوهش ها آورده شد که صنعت خودرو از نظر مردم ما صنعت سالمی است اما آنچه ما می بینیم مردم رضایتی نسبت به این وضعیت ندارند چرا که صنعت خودرو ما تکالیف قانونی خود را انجام نمی دهد همچنین در خصوص بحث واردات خودروهای کارکرده نیز ظلم بزرگی شد که باید این مورد پیگیری شود.

توسلی بیان کرد: اقدام شایسته وزارت صمت در خصوص خودرو برقی بسیار اقدام مناسبی است که باید پیگیری و ادامه پیدا کند بنابراین لازم است که به وضعیت نابسامان خودرو در کشور رسیدگی شود تا مردم را نسبت به این امر راضی نگه داریم.

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار