كدخبر: 3733 تاريخ : 3 جولای 2024 - 12:11

آموزش و پروش بستر تمدن سازی است/جلسه نماینده مردم بهار و کبودراهنگ با وزیر آموزش و پرورش

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در جلسه ای با وزیر آموزش و پرورش بر توجه به فضاهای آموزشی، کمبود نیروی انسانی و مطالبات معلمان و کارکنان این وزارتخانه تاکید کرد.

آموزش و پروش بستر تمدن سازی است/جلسه نماینده مردم بهار و کبودراهنگ با وزیر آموزش و پرورش

به گزارش خبرگزاری صدای کورنگ ، فتح الله توسلی در نشست صمیمی با دکتر صحرایی وزیر آموزش و پرورش که به همراه مسئولان ادارات آموزش و پرورش شهرستان های بهار و کبودراهنگ برگزار شد با اشاره به اهمیت توجه به آموزش و پرورش برای پرورش آینده‌سازان جامعه، گفت:بستر تمدن سازی آموزش و پرورش است و سند تحول در نظام آموزش و پرورش سندی مهم و مباحثی بسیار راهبردی دارد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ با بیان اینکه مجلس با جدیت به دنبال افزایش کیفیت آموزش و پرورش است گفت: در برنامه پنجساله هفتم حدود ۱۵ حکم در حوزه آموزش و پرورش وجود دارد و نسبت به تحقق این امور پیگیری خواهیم داشت.

فتح الله توسلی در ادامه با اشاره به مشکلات و نیاز های حوزه انتخابیه به دغدغه معلمان و بازنشستگان اشاره کرد و گفت: رتبه‌بندی معلمان با پافشاری مجلس یازدهم محقق شد ولی گلایه های در نحوه اجرای آن است که باید دقت شود .

توسلی ادامه داد: کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش و پیگیری همسان سازی حقوق معلمان بازنشسته،ساماندهی وضعیت نیروهای شرکتی،نهضتی،خرید خدمت و سرایداران از دیگر مطالبات این قشر زحمتکش است.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در ادامه با بیان اینکه هزینه کردن در حوزه آموزش و پرورش سرمایه گذاری است گفت:افزایش سرانه فضاهای آموزشی در حوزه انتخابیه ضرورت دارد وهمچنین تسریع در ساخت و تکمیل پروژه های نیمه تمام نیز تأکید می شود که برخی از آنها بسیار طولانی شده که باید در برنامه نوسازی و تجهیز مدارس در اولویت های اصلی قرار گیرد.

توسلی در پایان به تجهیز مدارس به ویژه مدارس مناطق محروم اشاره کرد و گفت: در طول دو سال گذشته تجهیزات آموزشی به مدارس دو شهرستان تزریق شد ولی همچنان در تجهیز، نوسازی و ساخت مدارس مشکل داریم.

توسلی همچنین خواستار تامین نیروی انسانی مدارس حوزه انتخابیه شد و گفت لازم است مسئولان محترم به شکلی برنامه ریزی کنند که کمترین مشکل را درآغاز سال تحصیلی داشته باشیم.

دکتر صحرایی وزیر آموزش و پرورش نیز در این جلسه دستورات لازم را درهامش نامه های نماینده مردم و مسئولین منطقه صادر کرد.

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار