كدخبر: 3782 تاريخ : 10 جولای 2024 - 14:16
با پیگیری توسلی نماینده مردم در مجلس صورت گرفت؛

دستورالعمل بخشودگی سود و جرایم تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی کشاورزان ابلاغ شد

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ با اشاره به پیگیری مطالبات مردم گفت: آیین نامه اجرایی بند ض تبصره ۷ قانون بودجه درخصوص بخشودگی جریمه دیرکرد تسهیلات بخش کشاورزی تا ۲۰۰ میلیون تومان ابلاغ شد .

دستورالعمل بخشودگی سود و جرایم تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی کشاورزان ابلاغ شد

به گزارش خبرگزاری صدای کورنگ ، فتح الله توسلی با اشاره به بند “ض” تبصره (۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور گفت: این مصوبه با هدف حمایت از فعالان بخش کشاوزی که به علت شرایط خشکسالی نتوانستند، تعهدات بانکی خود را عمل کنند و دچار معوقات و بدهی شدند و نتوانستند اقساط خود را به شکل کامل پرداخت کنند تصویب شده بود که عدم ابلاغ آیین نامه اجرایی موجب گلایه کشاورزان قرار گرفته بود.

وی ادامه داد :برای اینکه این بخش از فعالان بتوانند با پرداخت اصل سود تسهیلات خود هم بازگشت منابع را به بانک‌ها افزایش دهند و هم قدرت وام دهی بانک‌ها افزایش پیدا کند و هم حساب جرایم فعالان کشاورزی بخشوده شود، این موضوع در سطح کشور مطرح و پیگیری شد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس با تأکید بر پیگیری ابلاغ دستورالعمل اجرایی این بند توسط دولت گفت:آیین نامه اجرایی با پیگیری صورت گرفته به تصویب هیأت وزیران رسید و به وزارت جهاد کشاورزی،وزارت کشور،سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به شماره ۵۹۱۱۱ ابلاغ شد .

وی افزود:بدین صورت بسیاری از کشاورزان منطقه که نتوانسته بودند به تعهدات خود عمل کنند بدلیل شرایط خشکسالی و اکنون با مشکل مواجه هستند اکنون می توانند از بخشودگی جرایم و امهال وام کشاورزان تا ۲ میلیارد ریال از این مصوبه استفاده کنند.

فتح الله توسلی اظهار داشت: بر این اساس بانک های عامل موظفند نسبت به بخشودگی سود،کارمزد و جریمه های دیر کرد تسهیلات پرداختی تا دو میلیارد ریال با سررسید های تا پایان سال ۱۴۰۲ تمامی بهره برداران بخش کشاورزی خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه به ویژه سیل،سرمازدگی و خشکسالی اقدام و به مدت یکسال استمهال نمایند.

وی افزود:بار مالی ناشی از اجرای این بند توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تضمین و پرداخت خواهد شد.

0 دیگاه

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *

آخرین اخبار